Agrofert Holding zamířil do lesů

Společnost Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše dnes informovala o tom, že koupila 80 procentní podíl ve společnostech skupiny Wotan, která je významným hráčem v oblasti lesnictví, těžby a zpracování dřeva v Česku. Kupní cenu nebudou firmy zveřejňovat. Transakce je podmíněna získáním souhlasu příslušných antimonopolních úřadů.

„Skupina Agrofert a členové skupiny Wotan v minulých dnech podepsali smlouvu o prodeji 80 procentního podílu ve společnostech Wotan Forest Service, a. s., Wotan Forest, a. s., a Alfa Plywood, a. s., společnosti AGF Wood, a. s., dceřiné společnosti společnosti Agrofert Holding, a.s.,“ uvádí Agrofert v tiskové zprávě. Pro skupinu Agrofert to znamená vstup do nového odvětví a rozšíření dosavadních aktivit, které byly zaměřeny převážně na chemický průmysl, zemědělství a potravinářství.
Spojením se zkušeným hráčem v oboru a s využitím kapitálové síly a investičních zkušeností skupiny chtějí vybudovat významnou českou skupinu působící v lesnictví a oblasti zpracování dřeva, uvedl generální ředitelní ředitel společnosti Agrofert Holding Babiš. Dosáhnout toho chtějí investicemi v rámci skupiny Wotan, případně také prostřednictvím dalších akvizic.
Skupina Wotan se kromě lesnictví a těžby a zpracování dřeva zabývá poskytováním lesnických služeb, dopravou dřeva nebo truhlářskou výrobou či výrobou překližek. Agregované tržby těchto společností za loňský rok dosáhly přibližně dvou miliard korun.
Minulý týden koupil Agrofert Holding firmy Animalco a Procházka Holding, které jsou významnými hráči v tuzemském masném průmyslu. Obě fúze letos v lednu povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, podle kterého obě akvizice nenaruší hospodářskou soutěž zejména s ohledem na relativně nízký nárůst tržního podílu Agrofertu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *