Budvar vítá změnu v registru smluv

Budějovický Budvar přivítal změnu v registru smluv, kterou odhlasovala Poslanecká sněmovna. Podle mluvčího Petra Samce by bez toho byla ohrožena finanční stabilita firmy. Včerejší hlasování firma považuje za vítězství zdravého rozumu.

Podle návrhu novely nebudou muset zveřejňovat smlouvy vedle národního podniku Budějovický Budvar, kvůli kterému aktualizace normy původně vznikla, ani všechny státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů nebo obcí, které mají obchodní či průmyslovou povahu. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

Jak uvedl Samec, jejich dosavadní zkušenosti po téměř osmi měsících fungování zákona jednoznačně potvrdily, že jeho dopady po 1. červenci 2017 by způsobily značné škody v obchodní i finanční oblasti a negativně by se projevily v hospodaření. Tím by byla ohrožena dosavadní finanční stabilita podniku.

Norma o registru smluv sice platí už od loňského července, avšak teprve od letošního července zavede pravidlo, podle něhož nezveřejněná smlouva nebude platná. Nyní zákon žádnou sankci za jeho porušení neukládá.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *