Bursík na konferenci guvernérů USA

Vicepremiér a ministr životního prostředí Martin Bursík se dnes a zítra účastní dvoudenní konference amerických guvernérů na světoznámé univerzitě v Yale, kde se očekává ratifikace přelomové výzvy americkým prezidentským kandidátům k boji se změnou klimatu. Informovala o tom Barbora Petrová z tiskového oddělení Ministerstva životního prosředí ČR.

Na konferenci Yale Conference of Governors on Climate Change se setkají američtí guvernéři ze států New Jersey, Iowa, Wisconsin, New York, Massachusetts, Connecticut, Kalifornie a Kansas.
Ministr Bursík byl pozván jako významný evropský politik, který se angažuje v problematice změn klimatu a bude prezentovat politiku Evropské unie, týkající se právě prevence a adaptace na globální změnu klimatu, uvedla Petrová.
Během zasedání by měli podle Petrové guvernéři podepsat společnou deklaraci, v níž chtějí vyzvat představitele kongresu Spojených států a současné kandidáty na post prezidenta USA, aby společně a co nejdříve začali pracovat na jednotné americké politice ochrany klimatu.
Ministr Bursík se v průběhu svého programu také setká s evropskými studenty z Yale, aby s nimi diskutoval právě o změně klimatu a udržitelné energetice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *