Burzovní zpravodajství z obchodování na Obchodní burze Hradec Králové

I 36. týden pokračovala burza ve svém pravidelném středečním obchodování. Na 34. burzovním shromáždění v letošním roce se obchodovalo s obilovinami, olejninami a masem. Na burze bylo možno koupit nebo prodat olejniny za 64,4 mil. Kč, obiloviny za 4,3 mil. Kč a maso za 42,9 mil. Kč. Na burze se sice obchodovalo parketově, ale v nové verzi burzovního informačního systému. Tato verze umožní účastníkům burzovních obchodů prostřednictvím internetu obchodovat odkudkoliv a s kýmkoliv.

Prezentace nového systému proběhla pod patronací MZe a ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou na výstavě Země živoitelka. Zúčastnili se jí zástupci zemědělské veřejnosti, dohodců a odborníci ze všech našich komoditních burz. Pokud se shromáždí dostatečný počet zájemců, je OBHK připravena jim tento systém předvést. Je to výzva pro odbytová družstva, profesní a zájmové svazy k tomu, aby seznámily své členy s možnostmi levného a rychlého přístupu na burzovní trhy prostřednictvím sítě internet. Svůj zájem dejte prosím vědět na naši e-mailovou adresu info@obhk.cz.

V době, která proběhla od nastavení cen nové sklizně, ceny olejnin a obilovin měly tendenci k poklesu. Citelný propad cen byl zaznamenala OBHK u řepky, a to z 6700 Kč/t na současných 5800 Kč/t. Propad cen řepky se promítl do krmných komodit, kdy například u řepkových výlisků se počátkem měsíce cena držela na úrovni 3400 Kč/t a nyní se pohybuje na úrovni 2.800 Kč/t. U obilovin nebyl propad tak dramatický. Jako obranu proti cenovým pohybům mají burzy nástroj v hegingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *