Češi letos koupí potraviny přes internet už za pět a půl miliardy korun

On-line trh s potravinami v České republice v letošním roce vykáže tržby až 5,5 miliardy korun. Loni Češi utratili na internetu za potraviny, včetně alkoholických nápojů a cigaret, 4,3 miliardy korun. Vyplývá to z odhadu společnosti Incoma GfK. Na tuzemském trhu letos plánuje expanzi několik internetových obchodů s potravinami.

E-shop s potravinami Rohlik.cz podnikatele Tomáše Čupra se v červnu rozšíří kromě Prahy i do Brna. Letos plánuje obrat 400 milionů korun, v roce 2016 by měl překročit hranici jedné miliardy korun. Nedávno spustil provoz také další e-shop s potravinami Košík.cz. V dalších týdnech vstoupí na trh i Kolonial.cz, který nyní dokončuje testovací provoz.
Nejdéle, od ledna 2012, funguje na on-line trhu s potravinami služba Potraviny on-line obchodního řetězce Tesco. Ta je nyní dostupná v sedmi krajích. Počet registrovaných zákazníků nedávno překročil hranici 200 000. Podle řetězce zájem o dovážku potravin stále roste v řádu desítek procent ročně. Tesco chce proto její dostupnost rozšiřovat do dalších regionů.
Výsledky studií Incoma GfK ukazují, že zákazníci, kteří už dnes nakupují drogerii nebo potraviny na internetu, mají k této formě nákupu výrazně silnější emoční vazbu, než jakou má běžný zákazník k hypermarketu nebo supermarketu.

V roce 2012 Češi utratili na internetu za potraviny 3,3 miliardy korun, loni již 4,3 miliardy korun. Jde však zatím jen o zlomek celkových výdajů za tuto kategorii rychloobrátkového zboží.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *