Čtyři zlaté medaile z Cannes pro moravské vinaře

Moravští vinaři přivezli z mezinárodní soutěže Le Mondial du Rosé, která se konala koncem dubna ve Francii, čtyři zlaté a 11 stříbrných medailí. Je to o jednu zlatou více než v loňském roce, uvedlo dnes v tiskové zprávě Národní vinařské centrum. Porotci v Cannes udělili podle webu soutěže celkem 69 zlatých medailí.

Moravským vinařům se letos ve Francii daří. Například Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku vyhrál prestižní přehlídku světových výrobců odrůdy Chardonnay ve Francii. Zámecké vinařství Bzenec vyhrálo se svým Rulandským bílým 2011 pozdní sběr soutěž této odrůdy s názvem Pinot Blanc du Monde.
„Úspěchy na Le Mondial du Rosé nám dokazují, že naše růžová vína nejsou módní vlnou, ale svébytnou a vysoce kvalitní kategorií vín, která se stále častěji prosazuje i v konkurenci světových vinařství,“ uvedl hlavní sommelier Národního vinařského centra Marek Babisz.
V soutěži bylo téměř 1000 vín z celého světa. Zlatou medaili získal Zbyněk Osička a jeho Frankovka 2013 pozdní sběr polosladké, Bronislav Vajbar za Zweigeltrebe 2013 kabinet, Vinné sklepy Lechovice za Cabernet Sauvignon 2012 ledové víno a stejná firma za Frankovku 2007 ledové víno.
Podle vinařského odborníka Luboše Bárty jsou růžová vína stále oblíbenější. Tento trend trvá již několik let. V Cannes podle něj překvapila vína ze střední a jihovýchodní Evropy, která získala výrazně vyšší počet medailí než v minulých letech. Nejlepší vína soutěže budou představena na filmovém festivalu v Cannes 14. – 25. května.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *