Dotace pro myslivce budou od ledna zřejmě vyřizovat krajské úřady

Vyřizování dotací pro myslivce by mohly mít od ledna po roce opět na starosti krajské úřady. Nyní to provádějí Krajské agentury pro zemědělství a venkov zřizované ministerstvem zemědělství, které mají být ale ke konci roku zrušeny. Poslanci dnes žádné úpravy této změny nenavrhli, beze změn ji doporučil schválit i sněmovní zemědělský výbor. Sněmovna o návrhu bude moci rozhodnout tento pátek.

Až do 31. prosince 2013 vyřizovaly příspěvky z Fondu životního prostředí na podporu vybraných mysliveckých činností krajské úřady. V důsledku změny zákona ale od letošního ledna přešla tato agenda na Krajské agentury pro zemědělství a venkov. Ty však ke konci roku zaniknou a jejich kompetence převezme Státní zemědělský a intervenční fond.
Agenda by tak od 1. ledna 2015 připadla ministerstvu zemědělství, které je ale nemůže interním pokynem přenést na podřízené organizace. To by pro vyřízení zhruba tisícovky žádostí o příspěvek ročně muselo nabrat minimálně šest zaměstnanců, což by znamenalo nárůst personálních nákladů o 3,6 milionu korun ročně.
Naopak krajské úřady návrat kompetence podle návrhu finančně nezasáhne. Po jejím převodu na Krajské agentury pro zemědělství a venkov jim totiž nebyl snížen příspěvek na výkon přenesené působnosti ani počet úředníků.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *