Ekonomický náměstek na MZe rezignoval

Ekonomický náměstek ministra zemědělství Petra Bendla Tomáš Šimčík rezignoval. Své dvouleté působení na ministerstvu ukončí k závěru letošního roku. Informovala o tom ředitelka odboru komunikace tohoto úřadu Kateřina Böhmová. Šimčík řídil ekonomický úsek úřadu dva roky.

Vedením úseku po odstoupivším náměstkovi bude od ledna pravděpodobně dočasně pověřen jemu podřízený sekční ředitel. Šimčík, který je členem ODS ve Zlínském kraji, přišel na ministerstvo v době, kdy byl ministrem Bendlův stranický kolega Ivan Fuksa. Předtím podnikal v oblasti auditu, účetnictví a daňového poradenství.
Bendl je ministrem zemědělství od loňského října. Během svého působení již vyměnil většinu náměstků. Z Fuksovy doby v úřadě zůstává už jen náměstek pro vodní hospodářství Aleš Kendík. Naposledy ke konci letošního října překvapivě odstoupil náměstek pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU Martin Hlaváček, údajně z osobních důvodů. Jeho nástupkyní začátkem prosince Bendl jmenoval Jaroslavu Beneš Špalkovou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *