Finanční i materiální pomoc poskytla i firma Monsanto

Na ničivé povodně, které zasáhly na jaře letošního roku některé části České republiky, zareagovala také společnost Monsanto Co., která pomohla částkou 385 500 korun prostřednictvím mezinárodní humanitární organizace ADRA. Finanční prostředky byly určeny výhradně pro české zemědělce.

Škody po jarních povodních – na některých místech nejničivějších v historii – byly odhadovány na dvacet miliard korun, jedním z nejvíce zasažených sektorů bylo právě zemědělství.

Společnost Monsanto navíc poskytla 93 pytlů osiva řepky olejky v hodnotě zhruba 500 000 korun a pomohla tak zemědělcům nově vysít plodiny poškozené povodní.

„Monsanto je na blízku zemědělské komunitě již mnoho let. Doufáme, že tento dar poskytne finanční kompenzaci lidem, jejichž životy a farmy byly zasaženy povodněmi. Jsme zde, abychom pomohli,“ komentuje rozhodnutí společnosti Jagresh Rana, obchodní ředitel Monsanto pro střední a východní Evropu.

Jak upozorňuje i Roman Brtnický, obchodní ředitel společnosti Monsanto pro Českou republiku, velmi stresující byly letošní povodně hlavně pro lidi, kteří byli vystaveni záplavám v krátké době hned dvakrát za sebou. „Dokážeme si představit bezmoc, s jakou musí zemědělci sledovat, když jim voda ničí jejich celoroční práci i dlouhodobé investice. Pomáháme, protože většinu z farmářů známe osobně a rádi bychom jim naší podporou zajistili co nejrychlejší obnovu.“

Podle statistik společnosti ADRA zasáhly letošní červnové povodně celkem šest krajů a v nich 970 obcí. Přibližný počet evakuovaných obyvatel, z nichž někteří museli opustit své domovy na více než deset dní, se vyšplhal k 26 tisícům osob.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *