Firma Monsanto zdvojnásobila zisk

Americká osivářská společnost Monsanto ve svém prvním fiskálním čtvrtletí více než zdvojnásobila zisk díky vyššímu odbytu v Jižní Americe. Světově největší producent osiv minulý týden uvedl, že vydělal 556 milionů dolarů proti 256 milionům před rokem. Jeho akcie díky tomu vyskočily o 15,6 procenta nad 84 dolarů.

Výsledek výrazně překonal očekávání finančního trhu. Zatímco analytici podle Thomson Reuters odhadovali čtvrtletní zisk na 59 centů na akcii, Monsanto zvýšilo profit bez jednorázových aktivit na 98 centů. První čtvrtletí podniku skončilo v závěru listopadu.
Tržby Monsanta za čtvrtletí vyskočily o 29 procent na 2,65 miliardy dolarů. Analytici je tipovali na 2,44 miliardy. O nárůst se postaraly zejména Roundup a další herbicidy a osivo kukuřice, jejichž obrat stoupl o více než třicet procent.
Podnik přitom přišel se solidním výsledkem hospodaření v problematické době, kdy svět sužují finanční krize a recese ve vyspělých ekonomikách. Zemědělcům navíc klesly příjmy, protože světové ceny plodin spadly z rekordních letních cen spolu s cenami jiných komodit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *