Fond přijímá jednotnou žádost pro rok 2017

Od 10. dubna mohou zemědělci podávat jednotnou žádost pro rok 2017. Poslední řádný termín pro jejich příjem končí v pondělí 15. května. Podáním jednotné žádosti udělají každoročně čeští zemědělci první krok za dotacemi Přímých plateb a neprojektových opatření Programu rozvoje venkova. Informovala o tom tisková mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Vladimíra Nováková.

Administraci loňských žádostí lze podle Novákové považovat za úspěšnou. Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) postupoval podle harmonogramu, rozhodnutí k platbám vydával dokonce v kratším časovém intervalu, než avizoval, zbývá zadministrovat už jen některé dotační tituly.
Novinky týkající se společné zemědělské politiky se u zemědělské veřejnosti i v rámci procesů fondu úspěšně zaběhly. SZIF vydává rozhodnutí za kratší dobu, v některých případech dokonce i o několik týdnů. Lze tedy předpokládat, že administrace jednotných žádostí 2017 bude probíhat stejně dobře jako u loňských žádostí, sdělila mluvčí. Jednotou žádost včetně příloh mohou žadatelé podat z pohodlí svého domova či kanceláře prostřednictvím Portálu farmáře SZIF. Zároveň se lze s přípravou a podáním jednotné žádosti obrátit na naše zaměstnance z oddělení příjmu žádostí a LPIS. Řádné podávání žádostí končí 15. května, žadatel má ještě po tomto termínu 25denní lhůtu na pozdní podání, v tomto případě však platí sankci ve výši jednoho procenta za každý pracovní den. Tato lhůta končí 9. června.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *