Klasy na Vltavě

Dalších 47 potravinářských výrobků od dvanácti domácích producentů získalo známku Klasa. Při slavnosti na parníku Európé, který v Praze na Vltavě vyplul poslední dubnový čtvrtek, ji oceněným výrobcům předal ministr zemědělství Petr Zgarba. Mezi potravinami, které na svůj obal nově přidají značku Klasa, je tentokrát nejvíce masných, mlýnských a pekárenských výrobků.

Kupříkladu roudnický masokombinát Procházka získal známku kvality pro jedenáct výrobků, firma Drůbež – Vysočina z Moravských Budějovic pro devět výrobků, Hamé Babice pro dva, královéhradecký Chovservis pro svůj zpracovatelský podnik Toro Hlavečník na čtyři výrobky, družstvo Milkagro, které vlastní Masokombinát Martinov, obdrželo klasu pro pět výrobků. Mezi oceněnými je také bílý jogurt od Danone, dvouplísňový sýr Sedlčanský Vltavín z Povltavských mlékáren Sedlčany či tradiční máslo od společnosti J + R z Moravských Budějovic. Mlýnsko-pekárenský sortiment, který nově získal Klasu, pochází od firem Delta mlýny Kyjov, Lapek Jihlava a Náchodský mlýn.
Podle Jitky Slukové, tiskové mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu, který národní známku kvality spravuje, ji nyní mohou zákazníci nalézt na obalech 668 potravinářských výrobků od 113 výrobců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *