Klatovy zdražovat nebudou

O zdražování produkce v souvislosti s platností vyhlášky o označování původu hovězího masa zatím neuvažuje Masokombinát Klatovy. Náklady spojené s novým systémem identifikace chce zatím nést ve své režii. Informoval o tom vedoucí řízení a jakosti klatovského masokombinátu Václav Bulín.

Firma zatím podle něj nezná částku, o kterou se zvýší náklady v souvislosti s novým systémem označování původu hovězího masa. Je třeba do ní zahrnout jak cenu jedné etikety, která je 35 až 50 haléřů, tak prodložení doby expedice.
Masokombinát podle něj počítá i s takovou možností, že jedno balení bude obsahovat maso ze dvou kusů dobytka, a proto musí být označeno dvěma etiketami. V žádném případě však podnik nehodlá výrobky v této souvislosti zdražovat.
Bulín doplnil, že vyhláška o označování původu hovězího masa bude podle vývoje potřebovat další upřesnění, která budou řešit označování například mletého masa, kostí, vnitřností a některých výrobků. Při zpracování těchto partií není totiž v některých případech možné jejich původ přesně doložit.
Klatovský masokombinát má podle Bulína s označováním
jednotlivých partií hovězího masa již několik let praxi. Podnik
je totiž dodavatelem společnosti McDonald’s, která požaduje
přesnou identifikaci původu i na jednotlivých partiích masa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *