Kofola převezme distribuci Bílinské kyselky a dalších vod

Nápojářská skupina Kofola převezme od března výhradní distribuci přírodních minerálních vod z léčivých pramenů Bílinská kyselka, Rudolfův pramen a Zaječická hořká voda. Oznámil to výrobce těchto nápojů společnost Bohemia Healing Marienbad Waters, která si jejich distribuci zajišťovala dosud převážně sama.

Kofola bude uvedené nápoje distribuovat maloobchodním řetězcům v Česku i na Slovensku. Očekává, že jí to v budoucnu zvýší meziročně tržby o desítky milionů korun, přičemž v obou zemích v segmentu vod utrží ročně přes miliardu korun. „Poptávka na trhu čím dál silněji vyznívá ve prospěch unikátních přírodních vod s přidanou hodnotou pro spotřebitele. Naše distribuční síla se rozšířením o Bílinskou kyselku, Rudolfův pramen a Zaječickou hořkou vodu opět zvýší,“ uvedl manažer Kofoly zodpovědný za portfolio vod Pavol Chalupka. Značky s dlouhou historií podle něj vhodně doplní tradiční československé portfolio Kofoly.

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů v Evropě. Má sedm výrobních závodů v Česku, Polsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku a zaměstnává více než 2100 lidí, z toho asi 700 v Česku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *