Konopí jako rostlina budoucnosti se představí na výstavě v Ostravě

Na výstavišti Černá louka v Ostravě se poprvé uskuteční veletrh Konopex, který bude věnován konopí. Představí využití této rostliny v lékařství, textilním průmyslu i stavebnictví. Na veletrhu od 6. do 8. května se bude prezentovat více než pět desítek vystavovatelů z různých míst Evropy. Uvedla to Radka Vrublová ze společnosti Ostravské výstavy.

Cílem tohoto veletrhu je podle pořadatelů rozšířit povědomí o univerzálnosti konopí, jako úžasné a ekologické rostlině budoucnosti. Konopí chtějí představit komplexně, jak celý život rostliny od zasetí semínka, tak její účinky na zdraví i využití v průmyslu.

Návštěvníci budou moci ochutnat například konopný sýr, konopné pivo či konopnou zmrzlinu. Vystavovatelé nabídnou semena a hnojiva, domácí i venkovní pěstební techniku, stavební materiály, oblečení i kosmetiku.

Doprovodný program v kongresovém centru zahrnuje přednášky i besedy s odborníky. Konat se budou workshopy zaměřené například na bednění a betonování konopné zdi nebo výrobu vlastních mastí a výtažků. Pro výstavu bylo zvoleno motto Dveře do světa konopí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *