Kontrola unie je na spadnutí

Zejména dodržování veterinárně–zoohygienických předpisů v našich podnicích zpracovávajících suroviny živočišného původu zajímá inspektory z Potravinového a veterinárního úřadu (Food and Veterinary Office) Evropské unie. Podle tiskového mluvčího Státní veterinární správy Josefy Dubna by k nám dva z nich měli přijet ve dnech 18. až 22. října. "Zcela jistě tato inspekce navštíví kraj středočeský a plzeňský a Prahu. Nelze vyloučit, že nenavštíví provozy i v jiných místech.

Provozy, které budou prověřovat, si inspektoři vyberou až po příjezdu sami,“ upozornil Duben. Jak poznamenal, ani provozy, v nichž minulá kontrola z unie neshledala žádnou závadu, nemohou spoléhat na to, že jsou v pořádku a že nemusejí již nic opravovat ani vylepšovat. Navíc kontroloři unie, k nim mohou kdykoliv opět zavítat.
Zpracovatelské podniky kontrolují také orgány SVS. Duben připomněl, že SVS od počátku do poloviny letošního roku uskutečnila přes dva tisíce kontrol v asi tisíci provozech, z nichž prakticky 99 procent vyhovělo. Pozastavila však schválení pro 12 zpracovatelských provozů, které do doby než odstraní závady, nemohou dodávat na společný trh unie. Dalších 20 provozů přeřadila (buď do seznamu pro vnitřní trh, nebo pro prodej koncovému spotřebiteli) a v pěti ukončila výrobu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *