Kuřecí maso falšované přidáním vody

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila kuřecí maso falšované přidáním až 15 procent vody. Nevyhovující byly produkty "kuřecí prsa" a "kuřecí prsní řízky" od společnosti Frigoprima, které inspekce odebrala v provozovnách firem Ahold Czech Republic, Tesco Stores ČR, Billa a Globus ČR. Uvedl to mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

V rámci kontrolní akce zaměřené na obsah vody a soli ve zmrazeném a hluboce zmrazeném kuřecím mase kontroloři odebrali k laboratorní analýze 15 vzorků zboží vykostěná kuřecí prsa bez kůže. Jako nevyhovující vyhodnotili čtyři vzorky.
Laboratorní analýza u vzorků prokázala přítomnost přidané vody v rozsahu od 7,9 procenta do 15,5 procenta hmotnosti výrobku. Zjistila také nepřirozeně vysoký obsah chloridů. Výrobce tím podle SZPI klame spotřebitele, protože z informací uvedených na obalu jednoznačně vyplývá, že se jedná o produkt z čisté kuřecí svaloviny.
Přidání vody do tkáně masných výrobků je hrubým porušením potravinového práva, pokud obsah přidané vody není vyznačen na obalu potraviny, dodal Kopřiva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *