Lesníci chystají v květnu desítky akcí pro děti o ochraně lesa

Motto letošního osmého ročníku Týdne lesů je Ochrana lesa - les užitečný. Od 11. do 15. května chystají lesníci po celé České republice opět desítky akcí nejen pro děti přímo v lesích, ale i autorská a on-line čtení v knihovnách, přednášky a semináře. Na tiskové konferenci to dnes uvedl náměstek ministra zemědělství Patrik Mlynář.

Letos dostaly novou podobu také webové stránky lesnipedagogika.cz, na kterých zájemci naleznou kalendář akcí. Vedle naučných programů a vycházek s lesníky připravili organizátoři i čtení z knihy Ericha Václava Dědeček lesník vypráví dětem, to bude probíhat například i on-line přes Skype. Informace budou k dispozici také na sociálních sítích Facebook a Twitter.
„Protože nabídka je objemná a pestrá, doprovodné akce k Týdnu lesů se budou konat minimálně po celý květen. Jeho koncept připravovala pracovní skupina zabývající se lesní pedagogikou od podzimu 2014 s tím, že by programy k Týdnu lesů měly odpovědět zejména na otázky Jak chránit les? A proč vlastně? Jaká je při tom role lesníka?“ uvedl Mlynář.
Na programu Týdne lesů spolupracuje ministerstvo zemědělství, Lesy ČR, Vojenské lesy a statky, lesnické školy, vědecké a výzkumné instituce a Ústav pro hospodářskou úpravu lesů, ale i lesnické subjekty českých, moravských a slezských obcí a měst, soukromí vlastníci lesů či neziskové organizace.
Týdny lesů se v ČR konají od roku 2008, kdy pořádání osvětových akcí pro veřejnost odstartoval Evropský týden lesů. Loni se aktivit lesní pedagogiky, i díky Týdnu lesů, zúčastnilo celkem 110 000 českých dětí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *