Lesy ČR obnovují svůj vozový park, letos pořídí 290 vozů

Státní podnik Lesy ČR loni pořídil 360 nových osobních a terénních vozů značky Škoda nebo Volkswagen, dalších 290 koupí letos. Za vozy zaplatí celkem 274 milionů korun bez DPH. Informovala o tom mluvčí podniku Eva Jouklová. Smlouvu na dodávku automobilů firma podepsala loni. Letos chce vyhlásit tendr na nákup dalších 600 aut.

Lesy ČR, kterým patří přibližně polovina lesů v zemi, chtějí obnovit svůj autopark čítající téměř 800 osobních vozů kvůli jejich stáří. „Provoz zastaralých automobilů zvyšoval náklady vložené do údržby, auta nebyla spolehlivá,“ odůvodnil výměnu vozového parku ředitel Lesů ČR Daniel Szórád. Obměnu podle něj vyžadují zejména vozy starší pěti let a vozy, které mají najeto přes 200 000 kilometrů.

Podnik chce kromě toho vybavit terénními auty i revírníky, kteří dosud používali k práci soukromá auta. Pro ně firma naplánovala nákup vozů v letošním roce a v letech 2017 a 2018, přičemž prvních 200 vozů Škoda Yeti by měli dostat letos v době od poloviny dubna do července.

Mezi vozy, které podnik loni koupil či letos koupí, jsou vozy Škoda Rapid, Octavia a Yeti a Volkswagen Amarok. Ředitel firmy Szórád vedle toho už vyměnil svou osm let starou Škodu Superb za novou.

V březnu vyhlásí Lesy ČR podle mluvčí další veřejnou zakázku na nákup 300 terénních vozů nižší třídy, z toho 230 bude určeno pro samotný podnik a 70 pro organizace ministerstva zemědělství. Na květen a na srpen se pak připravuje zakázka na nákup 50 terénních vozů pick up a 250 terénních aut, doplnila mluvčí.

Průměrné stáří aut Lesů ČR je podle dřívějších informací podniku 6,6 roku, 63 vozidel bylo starších deseti let.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *