Lesy ČR se soudí o stamiliony

Státní Lesy České republiky se soudí s tuzemským energetickým kolosem ČEZ dohromady o více než 200 milionů korun. Lesní společnost požaduje úhradu za škody, které prý ČEZ způsobil svou činností v letech 1997 až 2006 na lesích společnosti. Jde zřejmě o poškození lesních porostů zplodinami z elektráren ČEZ. Informuje o tom ve svém nejnovějším vydání časopis Týden.

Soudní spory začaly již v roce 1999, poslední žalobu podala lesní společnost v minulém roce. Celkem požadují Lesy ČR po ČEZ 206,9 milionu korun a příslušenství, což jsou například úroky. Lesy ČR nyní vedou s energetickou společností 13 soudních pří.
„Spory jsou aktivní, žádný z nich nebyl dokončen, a tedy zde nebyla určena ani žádná platební povinnost. Zdržíme se proto jakýchkoli komentářů,“ řekla mluvčí ČEZ Eva Nováková. Reagovat nechtějí ani Lesy ČR. „Lesy ČR o probíhajících soudních sporech nebudou poskytovat žádné informace,“ prohlásil mluvčí společnosti Zbyněk Boublík.
Týden připomíná, že před deseti roky Lesy ČR žalovaly ČEZ kvůli emisím, které v zimě na přelomu let 1995 a 1996 poškodily přes 3000 hektarů lesních porostů v Krušných horách. Požadovaly 290 milionů korun, přičemž asi 116 milionů představovaly úroky. ČEZ v roce 2000 vinu za poškození lesů částečně přiznal a zaplatil lesní firmě 114 milionů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *