Lesy ČR zvýšily zisk o miliardu

Státní podnik Lesy České republiky za první čtyři měsíce letošního roku zvýšil hrubý zisk meziročně o více než jednu miliardu korun na 1,4 miliardy korun. Tržby podniku v tomto období vzrostly o 40 procent na 3,2 miliardy korun. Informoval o tom mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík.

Výsledek hospodaření z hlavních činností podniku, tedy bez zisku z prodeje nemovitostí a bez zisku z finančních operací, činil do konce dubna 1,2 miliardy korun. Podle Boublíka podnik dosáhl růstu, přestože začátkem roku musel likvidovat kalamitní škody z konce roku 2009 způsobené v lesích těžkým sněhem.
Do zisku se podnik dostal, aniž musel omezit výdaje na veřejně prospěšné funkce lesa a na řádnou péči o les, řekl Boublík. Na tyto účely Lesy ČR vynaložily za první čtyři měsíce 270 milionů korun. Peníze se investovaly například do úpravy vodních toků, rekonstrukce lesních cest, výstavby cyklostezek a pěších stezek, dodal.
Pozitivní výsledek hospodaření je dán zejména poklesem nákladů podniku jako efektu realizovaných úsporných a optimalizačních opatření v rámci restrukturalizačního programu přijatého vedením podniku na jaře 2009, míní generální ředitel Lesů ČR Svatopluk Sýkora. K růstu zisku podle něj přispěla i optimalizace struktury a objemu těženého dříví a zlepšení jeho průměrné prodejní ceny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *