Letní Flora nabídne návštěvníkům setkání v Rajské zahradě

Rajská zahrada bude dominovat letošní letní etapě mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc. Jejím autorem je Ivar Otruba, který se inspiroval Starým zákonem a knihou Genesis. Druhým tématem hlavní expozice bude Léčivá síla stromů, řekla dnes novinářům garantka výstavy Jana Jirovská. Flora nabídne i přehlídku tisíců pestrobarevných květin, kterým budou vévodit mečíky, lilie a růže. Netradičním zážitkem bude výstava Terakotová armáda. Flora se uskuteční od 17. do 20. srpna. Dvě hlavní témata se představí v největší hale olomouckého výstaviště - v pavilonu A.

Na galerii hlavního pavilonu bude mít své místo opět přehlídka Vyznání růžím. V pavilonu B budou k vidění okrasné dřeviny Svazu školkařů, v pavilonu C bude hlavním tématem výstavy Plevel – přátelé a nepřátelé zahrádkářů. „Lidé uvidí, že i plevel může mít spoustu léčivých účinků,“ uvedla garantka výstavy. Český zahrádkářský svaz představí také tradiční i méně známé odrůdy ovoce a zeleniny.

Letní Flora chystá i výstavu Terakotová armáda – Odkaz prvního čínského císaře, která bude do 24. září v pavilonu G. Výstavu Flora tradičně doprovodí Letní zahradnické trhy, kterých se každoročně zúčastní na 150 prodejců s nabídkou květin, okrasných dřevin, zahradnického sortimentu i pomůcek a potřeb pro zahrádkáře. Letní etapu mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc loni v srpnu navštívilo zhruba 26 000 lidí, o tisíc víc než v roce 2015.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *