Mění majitele

Areál bývalého zemědělského zásobování a nákupu ve Skalici nad Svitavou na Blanensku v Praze vydražila za vyvolávací cenu 60 milionů korun společnost SOUFFLET AGRO. Uvedl to Jan Rozum z dražební společnosti Naxos.

O koupi areálu podle něj projevilo zájem několik subjektů, jejich počet nechtěl konkretizovat. Požadovanou cenu nabídl pouze jediný. „Společnost Soufflet Agro projevila zájem o převzetí areálu v co nejkratší době. Mělo by se tak stát maximálně do jednoho týdne,“ uvedl Rozum.
Soufflet agro vznikla v červnu 2007 spojením původních firem Selekta a GA AGROCHEM. Zabývá se nákupem sladovnického ječmene a dalších zemědělských komodit, prodejem osiv a chemických přípravků. Navrhovateli dražby byly společnost GPM Engineering, která je v likvidaci, a s ní spřízněná firma Bioetanol. GPM Engineering areál bývalého zemědělského závodu koupila v roce 2003. Firma zpracovávala a vykupovala obilí od zemědělců z celého Blanenska.
V roce 2008 v areálu vystavěla tři ocelová sila. Už v roce 2003 obec schválila firmě záměr na výrobu bioethanolu v areálu. Později společnost oznámila změnu topného média. V prostoru takzvaného Energocentra se mělo topit namísto zemního plynu bioodpadem. Proti této změně tehdy obec protestovala. Krajský úřad Jihomoravského kraje předchozí územní rozhodnutí zrušil. Firma má do konce letošního listopadu předložit plánovací smlouvu, která bude řešit přeložku příjezdové komunikace a napojení závodu na ni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *