Město Kladno nasadilo do rybníka Bažantnice tunu kaprů

Kladno dnes nechalo nasadit do rybníka Bažantnice tunu kaprů. Rybník byl dosud pronajat soukromníkovi, od června ho začne znovu spravovat město, kterému patří. Rybáři si od pondělí mohou kupovat na odboru životního prostředí kladenského magistrátu povolenky k rybolovu. Uvedl to mluvčí Kladna Tomáš Hais.

Město nedávno vypovědělo smlouvu dosavadnímu nájemci rybníka a nechalo vyčistit prostor pod bezpečnostním přelivem i potok pod rybníkem. Kladno také žádá o dotaci na další úpravy rybníka a jeho okolí včetně drobných tůněk. Náklady jsou odhadovány asi na 600 000 korun. Pokud město dotaci dostane, proběhnou úpravy v druhé polovině roku. Pokud ne, bude město hledat vlastní zdroje, ze kterých by se rovněž v druhé polovině tohoto roku nutné úpravy zaplatily, uvedl Hais.
Nákup dnes vypuštěné rybí osádky stál zhruba 150 000 korun. Vypuštění kapři váží okolo dvou kilogramů. Rybářské povolenky pro letošní rok budou stát 400 korun denní, 700 korun týdenní a 2000 korun roční. Celoročních povolenek bude vydáno padesát.
Rybník Bažantnice se nachází v lese stejného jména v kladenské části Kročehlavy. Je to umělá průtočná nádrž umístěná na Lidickém potoce s rozlohou zhruba půl hektaru. Do konce 40. let minulého století byl rybník využíván jako zdroj vody pro parní lokomotivy tehdejších státních drah, poté jako zdroj vody pro níže položené koupaliště.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *