Ministerstvo přerozdělí mezi neziskové organizace téměř 132 milionů korun

Ministerstvo zemědělství letos plánuje přerozdělit mezi neziskové organizace 131,6 milionu korun. To je zhruba o 30 procent víc než přerozdělilo loni. Organizace letos podaly 253 žádostí, na své projekty chtěly 236 milionů korun. Informovala o tom mluvčí resortu Markéta Ježková.

Peníze letos stát poskytne například na projekt Zemědělské sociální farmy v Líšnici, Oblastní charitě Vyškov na Otevřenou zahradu poznání nebo Rytířskému řádu Svatého Václava na projekt Rybaření pro radost. Klub chovatelů českých fousků získá peníze na zlepšování lovecké upotřebitelnosti tohoto plemene.

Podporu získala i větší sdružení, například České sdružení pro biomasu, Svaz ekologických zemědělců nebo Český rybářský svaz. Příspěvky dál půjdou spolku Zachraň jídlo, Českému svazu ochránců přírody nebo Jihočeskému zemědělskému muzeu na projekt Agromaniaci, zaryjte se do hlíny.

Množství peněz poskytovaných neziskovým organizacím roste dlouhodobě, loňský růst činil 27 milionů korun. Celkový rozpočet dotace letos je 140 milionů korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *