Ministr zemědělství v doprovodu podnikatelů na pracovní cestě na Kubě

Podpořit vstup českých firem na kubánský trh a zprostředkovat kontakty českým podnikatelům a institucím s kubánskými státními podniky a Kubánskou obchodní komorou je cílem včera zahájené pracovní cesty ministra zemědělství Mariana Jurečky na Kubě. Doprovází ho podnikatelská mise zástupců 30 českých firem. Jde především o společnosti z oboru zemědělství, potravinářství, chovu či podniky zabývající se technologiemi pro potravinářský průmysl. Uvedla to tisková mluvčí MZe Markéta Ježková.

„Kubánským spotřebitelům můžeme nabídnout řadu kvalitních zpracovaných zemědělských produktů, nápojů a potravin za konkurenceschopné ceny. Kromě masa a mléka je to například český slad, který už se na Kubu vyváží, chmel, pivo, obiloviny, lihoviny a cukrovinky. Pro zjednodušení vstupu českých podniků a produktů živočišné výroby na kubánský trh je důležité vyjasnění veterinárních otázek a pokrok v certifikaci českých vývozců,“ uvedl ministr Jurečka.

Ministr včera návštívil Mezinárodní zemědělsko-průmyslový a potravinářský veletrh  FIAGROP 2017, kterého se účastní i Česká republika. Jde o největší zemědělský veletrh na Kubě, jehož součástí jsou i odborné konference. Po dnešním jednání na Ministerstvu potravinářské výroby Kuby se ministr sejde k bilaterálním rozhovorům se svým kubánským protějškem Gustavo Rodríguezem Rollerem. V dalších dnech se Jurečka setká mj. s prezidentem Kubánské obchodní komory Orlando Hernándezem Guillénem a poté zahájí podnikatelský seminář. Bude jednat s vrchním ředitelem podniku Gecomex (podnik zahraničního obchodu) Aureliem Mollinedou, s představiteli Ministerstva zahraničního obchodu a zahraničních investic, navštíví také zemědělské družstvo Niceto Pérez.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *