Mistrem republiky v orbě je Antonín Krátký

Vítězem 28. mistrovství republiky v orbě klasickými dvouradličnými pluhy, které se uskutečnilo 5. října v Zábřehu na Moravě, se stal loňský vicemistr Antonín Krátký s traktorem Zetor a pluhem Kverneland s celkovým počtem 214 bodů. Na druhém místě se umístil loňský šampion Miroslav Ondrůšek, taktéž s traktorem Zetor a pluhem Kverneland, který získal 210,5 bodu. Oba dva oráči patří do Zetor Kverneland Teamu ČR.

Třetí skončil Kamil Křibík z Tozos Horní Tošanovice s počtem 184 body. Více bodů než on však získal Daniel Neštický ze Slovenské republiky (192 body), který však v rámci mistrovství České republiky nemohl být vyhodnocen.
V soutěži s dvouradličnými otočnými pluhy zvítězil s velkým náskokem loňský mistr Aleš Malý ze SOUz Zábřeh s traktorem NewHolland a pluhem Kverneland, který získal 198 bodů. O 38 bodů méně obdržel celkově druhý Marcel Tomáš ze SOUz Podbořany, jenž oral s traktorem Zetor a pluhem Kverneland. Na třetím místě se umísti Jan Bartoš ze SOUz Kamenice nad Lipou. Při orbě traktorem Zetor a pluhem Kverneland obdržel 122 bodů.
Celkem se obou kategorií soutěže v orbě zúčastnilo 22 oráčů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *