Na Blanensku hrozí v lesích nebezpečí

Nepřízeň počasí o posledním víkendu, silný vítr, déšť a bouřky, postihla také lesní porosty ve správě Lesů ČR. Na území Jihomoravského kraje patří mezi nejvíce zasažené území Lesní správy Lesy ČR Černá Hora. Poničené stromy se nacházejí hlavně v oblasti mezi Černou Horou, Blanskem, Jedovnicemi, obcí Podomí, Lipovcem a Holštejnem. Proto Lesy ČR doporučují, aby veřejnost na Blanensku v Jihomoravském kraji nevstupovala do místních lesů, uvedl jejich mluvčí Zbyněk Boublík.

Území není zasažené stejnoměrně, někde je situace normální, v některých katastrech však nakloněné a zavěšené vyvrácené stromy mohou ohrozit veřejnost. Lesy ČR se proto obrátili na úřad obce s rozšířenou působností – Městský úřad v Blansku s návrhem, aby do lesů v konkrétních katastrálních územích vydal pro veřejnost zákaz vstupu.
Tamní rekreační lesy, ve kterých se nachází i známý Moravský kras, lidé hojně navštěvují, neboť je protíná mnoho značených turistických cest a cyklostezek. Zákaz vstupu by tak mohl přispět ke zmírnění nebezpečí, které veřejnosti v současné době v místních lesích hrozí.
Na území Lesní správy Lesy ČR Černá Hora se již rozbíhají práce na likvidaci kalamitního dříví, během nichž by rovněž veřejnost neměla do lesů vstupovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *