Na opravu hřebčína v Kladrubech se přihlásilo pět firem

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem obdržel ve výběrovém řízení na obnovu svých objektů pět nabídek. Uvedl to ředitel hřebčína Jiří Machek. Hřebčín pořádá už třetí tendr, první veřejná zakázka totiž vykazovala chyby, druhou vyšetřuje policie.

Podle ředitele budou v ideálním případě na přelomu roku znát vítěze a mohou začít stavět. Obálky komise otevírala v polovině listopadu a ještě se několikrát sejde, než vybere vítěze. Předchozí výběrové řízení vyšetřuje policie a dosud obvinila devět lidí včetně manažerů stavebních firem (Enteria, Geosan Group, Strabag, Metrostav).

Mluvčí skupiny Metrostav František Polák odmítl říci, zda se podnik přihlásil do třetího tendru znovu. Holding Enteria, jehož firma soutěžila v druhém tendru o zakázku společně se skupinou Metrostav a Imos, se znovu nepřihlásil. O zakázku v druhém tendru usilovala i trutnovská společnost Bak. Mluvčí podniku Michal Kaizar podotkl, že společnost s kauzou spojená není a nehodnotila ji podle toho, zda je mediálně známá. Kaizar řekl, že se řízení účastní znovu, protože jsou schopni splnit kvalifikační a zadávací kritéria.
Na obnovu sedmnácti objektů má hřebčín dostat 300 milionů korun z Evropské unie. Podmínkou je, že stavby musí dokončit do konce příštího roku. Odborný posudek, který si hřebčín nechal vypracovat, tvrdí, že se to dá stihnout. Téma opravy chátrajícího hřebčína se řeší dlouhou dobu. V jeho vedení se za pět let vystřídalo pět ředitelů.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *