Na pražské Letenské pláni začal pivní festival

Na pražské Letenské pláni dnes začíná každoroční pivní festival. Akce potrvá až do 23. května. Festival se na Letné konal již loni. Letos přípravu provázely potíže, pražský magistrát totiž původně uvažoval, že pořadateli kvůli finančním nesrovnalostem z loňska, firmě Phoenix Promotion, nepronajme pozemek.

Areál má na Letenské pláni zabrat zhruba 3900 metrů čtverečních s kapacitou 4000 návštěvníků, celkem pak organizátoři očekávají asi 70 000 návštěvníků. Představit by se tu mělo až 180 piv včetně těch od středních či malých pivovarů nebo minipivovarů.
Na své si přijdou gurmáni i fajnšmekři, festival letos spolupracuje s rekordním množstvím renomovaných restaurací, uvedla mluvčí festivalu Anna Regnerová. Návštěvníci si budou moci kromě ochutnávky piv zkusit vyrobit například sushi.
Město v minulosti festival podpořilo částkou přes půl milionu korun. Letos bude muset pořadatel složit kauci 100 000 korun a nájem museli zaplatit předem. Letos přípravy provázely potíže, kdy město kvůli finančním nesrovnalostem z loňska nechtělo pozemek pronajmout. Organizátor si nakonec s magistrátem problém vyjasnil, s tím loňským nemá současná firma nic společného.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *