Na Pražském hradě se bude čepovat pivo z minipivovarů

Dnes ve 14:00 se otevřou pro veřejnost brány Královských zahrad Pražského hradu, kde se během dvoudenního festivalu představí 70 minipivovarů. Šestý ročník akce pořádá Českomoravský svaz minipivovarů, loňský ročník navštívilo 2600 hostů a vytočilo se 130 sudů piva. Vstupenek bude na každý den 1250, z nichž 500 se bude prodávat přímo na místě za 450 korun, což je meziroční zdražení o 50 korun. Loni festival podle prezidenta svazu Jana Šuráně skončil finančně ve ztrátě.

„Účastnit se ale budou i čtyři zahraniční minipivovary, tentokrát z Maďarska, které uzavřou neoficiální visegrádskou spolupráci, kdy se nejprve představily pivovary slovenské a po nich polské. Každý z pivovarů představí svá dvě nejlepší piva, až na pivovar U Fleků, jelikož vaří pivo jen jedno,“ uvedl svaz. K degustaci tak bude připraveno 140 druhů piva 33 různých stylů z celé republiky. Organizátoři počítají s tím, že se vyčepuje 7000 litrů piva, což je podobně jako loni. Degustační porce bude po 0,75 dl.

Počet českých minipivovarů dlouhodobě roste, aktuálně je jich kolem 360. Pivo z nich však tvoří pouze malý zlomek celkové české spotřeby.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *