Národní park Šumava vypsal výběrové řízení na práce v lesích

Správa Národního parku (NP) Šumava vypsala výběrové řízení na práce v lesích na další dva roky. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 273,2 milionu korun. Jde o období od 1. října 2017 do konce září 2019. Nabídky lze podávat do 12. června. Uvedl to mluvčí Správy NP Šumava Jan Dvořák. Roční objem těžby v parku je kolem 135 kubíků dřeva.

Jednotlivé zakázky na práce v lese bude správa parku zadávat stejně jako v předchozích letech prostřednictvím takzvaných minitendrů. Práce zahrnují podle mluvčího především těžbu, přibližování dříví, ale i výsadbu.

Rámcová smlouva parku na dva roky zajistí okruh firem a živnostníků, které oslovuje v minitendrech. Každý, kdo chce pro správu NP Šumava pracovat, musí mít uzavřenou rámcovou dohodu. Za období 2016 až 2017 bylo v rámcových dohodách 114 firem a živnostníků. Mezi nimi jsou jak velké firmy s komplexními službami, tak i jednotliví živnostníci, upřesnil mluvčí.

NP Šumava počítá s tím, že zásahy v lesích budou přibližně stejné jako v uplynulých dvou letech. Objem těžby je poslední tři roky zhruba stejný, ročně kolem 130 až 135 kubíků dřeva; obdobný plánuje park letos i na další dva roky. Národní park musí být připraven také na případné zpracování nahodilých událostí v zásahových částech, jako jsou škody větrem nebo napadení podkorním hmyzem, řekl náměstek ředitele Správy NP Šumava Jan Kozel.

Přihlásit se do zadávacího řízení a podepsat rámcovou dohodu může podle něj prakticky každý, kdo má zájem ucházet se do roku 2019 o zakázky na pracích v lesích, jež obhospodařuje Správa NP Šumava. Oproti předchozím obdobím nedal park žádný limit na počet uchazečů. Ze zákona přibyla povinnost, že právnické osoby musí doložit seznam skutečných majitelů společností.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *