Návštěvnost na Zemi Živitelce klesla letos o šestinu

Výstavu Země živitelka, která skončila včera, navštívilo letos podle prvních odhadů celkem 120 tisíc osob, což představuje proti loňskému roku pokles počtu o dvacet tisíc. Na českobudějovickém výstavišti letos chyběli zejména někteří výrobci a dovozci zemědělské techniky, kteří se účastnili podobně zaměřené výstavě Techagro v Brně. Přesto vedoucí propagace a marketingu Lenka Chrástová považuje letošní návštěvnost za docela pěknou vzhledem k tomu, že je slabší ročník.

Ředitelka pořádající akciové společnosti Výstaviště České Budějovice Marcela Payerová připomněla, že existují dohody o dvouletém cyklu vystavování dovozců a výrobců zemědělské techniky. To znamená, že vystavovatel, který se účastní Techagra, půjde jen na brněnské výstaviště.
Letos se na agrosalonu v Českých Budějovicích představilo přes pět stovek vystavovatelů a 160 obchodníků, zatímco o rok dříve to bylo 645 vystavovatelů, řekla vedoucí propagace a marketingu Lenky Chrástové.
Na 31. ročníku výstavy se podle ní představily všechny obory – novinky z rostlinné a živočišné výroby, zemědělské techniky, zahradnictví a pěstitelství, potravinářství, lesního a vodního hospodářství a dalších oblastí.
Dvaatřicátý ročník Země živitelky se uskuteční od 25. do 31. srpna 2005. Výstava se nově rozšíří o oblast agroturistiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *