Nestátní majitelé lesů na Silva Regina

Veletrh Silva Regina pořádaný společně s veletrhy Techagro a Animal Vetex na brněnském výstavišti ve dnech 6. - 10. dubna 2008 je významnou příležitostí pro všechny lesníky i pracovníky z oboru lesnictví a myslivosti k seznámení se s novou technikou, technologiemi i postupy v oboru. Nedílnou součástí letošního veletrhu je odborný doprovodný program nazvaný "Biomasa jako obnovitelný zdroj energie", který bude probíhat každý den ve vyčleněných prostorách pavilonu Z a díky němuž se očekává rekordní účast vystavovatelů i návštěvníků.

Jednou z expozic, umístěných v pavilonu Z, bude i expozice Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů (SVOL). Jejím návštěvníkům budou k dispozici informační materiály o lesním zákonu, poradenských službách v lesním hospodářství, soustavě Natura 2000 v lesích, dotacích pro lesní majetky nestátních vlastníků, certifikaci lesů systémem PEFC a mnohé další.
Po celou dobu trvání veletrhu bude ve stánku přítomen pracovník SVOL připravený poskytnout nejen základní informace o činnosti SVOL, ale také rady týkající se možností a způsobů obhospodařování lesních majetků, výnosů z nich a společného obchodu s dřevní hmotou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *