Nové tváře na ministerstvu zemědělství

Do týmu ministra Ivana Fuksy nově přichází dva náměstci Roman Boček a Juraj Chmiel. Odborní náměstci Oldřich Černoch, Karel Tureček, Jiří Novák a Aleš Kendík na svých postech zůstávají, mírně se však mění jejich kompetence. Agroweb o tom informovala tisková mluvčí MZe Tereza M. Dvořáčková.

Ve vedení komoditního úseku končí jeho dlouholetý šéf Stanislav Kozák (dříve KDU-ČSL, dnes TOP 09), nahradí jej jeho spolustraník Karel Tureček, dosavadní statutární náměstek ministra. Z místa náměstka pro životní prostředí, výzkum a vzdělávání odchází Jiří Urban (Strana zelených). Zároveň přestává existovat jím dosud vedený úsek, jehož agenda se rozdělí mezi jiné sekce.
Ekonomický úsek povede i nadále Oldřich Černoch, vodní hospodářství bude mít dál na starosti Aleš Kendík. Náměstkem pro úsek lesního hospodářství zůstává Jiří Novák.
Na post 1. náměstka přivádí ministr Ivan Fuksa bývalého náměstka na ministerstvu dopravy a brněnského patriota Romana Bočka. Ten v minulosti působil mimo jiné jako ředitel nemocnice v Příbrami v době, kdy Fuksa byl jejím starostou. Na zemědělství bude mít na starosti správu úřadu, spadat pod něj bude například odbor zakladatelské činnosti, informačních a komunikačních technologií nebo registry.
Nově vzniká úsek pro Společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU. Ten bude spravovat osobnost s bohatými zkušenostmi s bruselskou agendou a diplomacií, Juraj Chmiel, který byl v minulé vládě ministrem pro evropské záležitosti.
Ekonomický úsek zůstává v rukou Oldřicha Černocha, úsek vodního hospodářství bude nadále spravovat Aleš Kendík a úsek lesního hospodářství i do budoucna povede Jiří Novák. Karel Tureček bude vedle řízení komoditního úseku, sekce pozemkových úřadů a sekce agentur pro zemědělství a venkov odpovídat za hledání cest k zlepšení efektivity a k úsporám v podřízených organizacích resortu.
„Nejsem obecně přítelem rychlých personálních změn. Tím méně pak v resortu, do kterého nově přicházím. Věřím, že se mi podařilo dát dohromady dobrý tým, který teď okamžitě začne práci na plnění programových priorit,“ komentuje složení týmu nejbližších spolupracovníků ministr Ivan Fuksa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *