Nového šéfa Budvaru bude ministr vybírat až ze tří kandidátů

Ministr zemědělství Marian Jurečka bude vybírat nového ředitele národního podniku Budějovický Budvar až ze tří kandidátů, které mu doporučí komise. Počet zájemců, kteří se do výběrového řízení přihlásili, nechce resort komentovat. V komisi bude i bývalý ředitel pivovaru Jiří Boček, řekla mluvčí ministerstva Markéta Ježková.

Lhůta na doručení životopisů a dalších údajů kandidátů do výběrového řízení skončila. Nyní soukromá agentura Constellation má podle Ježkové zhruba šest týdnů na vytvoření seznamu maximálně deseti nejlepších uchazečů.

Předloží ho pětičlenné komisi, kde kromě Bočka zasedne i bývalý viceguvernér České národní banky Pavel Kysilka, rektor Vysoké školy chemicko-technologické v Praze Karel Melzoch, šéf Exportní garanční a pojišťovací společnosti Jan Procházka a ministerský náměstek pro sekci ekonomiky a výpočetních technologií Zdeněk Adamec. „Komise doporučí až tři jména panu ministrovi, který z nich vybere ředitele. K termínům, počtu uchazečů ani k jejich jménům se do ukončení výběrového řízení nemůžeme vyjadřovat,“ dodala Ježková.

Dlouholetý ředitel Boček skončil v národním podniku oficiálně ke konci loňského roku, od června byl ale v pracovní neschopnosti. Nyní pivovar dočasně vede ekonomický ředitel Petr Žáček. Nový ředitel bude muset mít magisterský diplom, přednostně v oboru ekonomie nebo chemické technologie. Požadavkem je i minimálně sedmiletá praxe na manažerské pozici v potravinářském oboru.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *