Novela umožní využít 2,6 mld. Kč

Novela zákona, kterou dnes schválil Senát, umožní vládě využít 2,6 miliardy korun z Pozemkového fondu na zemědělské, lesnické a vodohospodářské účely. Pokud novelu podepíše i prezident, bude moci vláda použít například na Program rozvoje venkova v letošním i příštím roce celkem 800 milionů korun. Na národní podpory zemědělcům by ve stejném období mohlo jít z rozhodnutí vlády 630 milionů korun.

Dalších 330 milionů korun by kabinet mohl vynaložit na programy podpor pro Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Na vápnění lesů by mohlo z rozhodnutí vlády jít 140 milionů korun, na výstavbu čističek odpadních vod by vláda mohla uvolnit 100 milionů. Na doplňkové platby k přímým platbám by mohlo jít 400 milionů a na pozemkové úpravy pro protipovodňovou prevenci by vláda mohla využít 200 milionů korun.
Poslanec Ladislav Skopal dnes na senátory naléhal, aby návrh schválili bez pozměňovacích návrhů, protože kdyby zákon nezačal platit do konce roku, peníze z fondu by propadly. Ve Sněmovně totiž leží návrh zákona, který od příštího roku místo Pozemkového fondu zavádí Státní pozemkový úřad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *