Nový ministr zemědělství převzal resort

Dnes dopoledne premiér Petr Nečas uvedl do funkce nového ministra zemědělství Ivana Fuksu. Ten se poté osobně představil všem zaměstnancům úřadu ve velké aule ministerstva. Zároveň poděkoval odstupujícímu ministrovi zemědlěství Jakubu Šebestovi. Informoval o tom ředitel odboru komunikace Hugo Roldán.

Ivan Fuksa pokládá za hlavní priority svého působení vyjednávání s Evropskou Unií o spravedlivých podmínkách pro české zemědělce, úspory a efektivní fungování resortu, odstranění byrokracie a korupce.
„Nepředstírám, že jsem dnes expert na zemědělství, ale to může být i výhoda, protože k problematice mohu přistoupit bez předsudků. Po čtyřech letech ve funkci prvního náměstka ministra financí mám slušné zkušenosti s řízením velkého ministerstva. Oceňuji i to, že je v týmu ministerstva velká řada vynikajících profesionálů. Velkou výhodou nové vlády bude i hladká spolupráce s mým kolegou, ministrem životního prostředí. Máme společnou řadu klíčových témat, jako jsou ochrana půdního fondu či ochrana před povodněmi,“ komentoval svůj vstup do úřadu ministr Ivan Fuksa.
Ministerstvo zemědělství okamžitě zahájí práci na přípravě své části Programového prohlášení vlády, které již bude obsahovat konkrétní záměry a plány pro příští čtyřleté období.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *