O zdravotním stavu skotu na kongresu

Brno se od zítřka stane centrem dění evropské buiatrie. V brněnském hotelu Voroněž začne XI. Středoevropský buiatrický kongres, největší evropská akce v oboru buiatrie tohoto roku. Letošní hlavní témata jsou orientována na řešení zdravotní problematiky v chovech skotu v podmínkách Evropské unie s ohledem na současnou ekonomickou situaci a relativní nadvýrobu potravin živočišného původu. Na akci upozornila mluvčí Veterinární a farmaceutické univerzity Brno Lucie Stejskalová.

Brno se na dva dny stane centrem pro veterinární lékaře a specialisty, kteří se zabývají zdravotní problematikou skotu. Účast na kongresu přislíbilo kolem 260 významných představitelů oboru z univerzit a výzkumných ústavů většiny zemí Evropy a praktičtí veterinární lékaři zabývající se problematikou skotu.
Kongres je platformou pro setkání odborníků takřka z celé Evropy a přispívá k rozšíření a realizaci nových poznatků v buiatrické vědě i praxi.
XI. Středoevropského buiatrického kongresu v Brně se mimo jiné zúčastní také prezident Světové buiatrické asociace – prof. Baumgartner, její sekretář – prof. Szenci či prezident European College of Bovine Health Management (ECBHM) – prof. J.C. da Silva.
Pořadateli jsou Česká buiatrická společnost, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Státní veterinární správa ČR a Komora veterinárních lékařů ČR.
XI. Středoevropský buiatrický kongres se uskuteční od 17. června do 19. června 2010 v hotelu Voroněž Brno. Slavnostní zahájení začne v 9.30 hodin v Orea Hotel Voroněž, Křížkovského 47, Brno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *