Peníze na obnovu a rozvoj venkova

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pošle na 211 projektů podporujících obnovu a rozvoj venkova 83 milionů korun. Žádostí přitom přišlo pětapůlkrát více. Zájemci v nich žádali o dotace 384 milionů korun. "V rámci podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova jsme zaevidovali 1173 žádostí o dotace v objemu přes 380 milionů korun. Hodnotitelská komise následně doporučila ke schválení a podpisu 211 žádostí v celkové výši přes 83 milionů korun," uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Žádosti o dotace mohly podávat malé obce do tří tisíc obyvatel či jejich svazky do poloviny letošního února. Projekty se měly zaměřit hlavně na obnovu a údržbu venkovské zástavby a občanské vybavenosti, úpravu veřejných prostranství, obnovu a zřizování veřejné zeleně či rekonstrukci nebo vybudování zařízení pro volnočasové aktivity.
Pro získání státní dotace bylo nutné, aby navržený projekt počítal se zapojením obyvatel obce či členů venkovských spolků.
MMR rozvoj venkova podporuje pravidelně. Například loni v květnu ministerstvo schválilo 421 projektů za více než 133,8 milionu korun.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *