Peníze na propagaci medu a mléka

Česká republika v následujících třech letech získá zhruba 686 tisíc eur (17,6 milionu korun) na podporu informování o zemědělských výrobcích a jejich propagaci. Evropská komise totiž minulý týden schválila dva programy na podporu mléka, medu a mléčných a včelařských výrobků.

České programy zaštítěné Českým svazem včelařů (ČSV) a Agrární komorou ČR byly součástí balíku 19 programů ze 14 zemí bloku v celkové hodnotě více než 30 milionů eur (zhruba 771 milionů eur), které Brusel schválil.
První z českých programů určený na podporu včelařů a propagaci medu má celkovou hodnotu přes jeden milion eur, přičemž z unijních peněz na něj ČSV získá polovinu. Agrární komora zase získá půlku na program podpory mléky a mléčných produktů v celkové hodnotě zhruba 360.000 eur.
„V otevřeném globálním trhu jen pouhé produkování vynikajícího jídla a pití nestačí. Musíme posílit úsilí vysvětlil spotřebitelům standardy a kvalitu toho, co zemědělství EU dává na stůl,“ vysvětlil rozhodnutí EK eurokomisař pro zemědělství Dacian Ciolos.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *