Pětinu strojů přes GE Money Bank

Více než pětinu prodaných zemědělských strojů na českém trhu financuje GE Money Bank. Jen v průběhu loňského roku poskytla úvěry na financování zemědělské techniky ve výši téměř dvou miliard korun. Celkové portfolio těchto úvěrů banky dosáhlo již čtyři miliardy korun. Průměrná výše úvěru loni činila dva miliony korun, což je o čtvrtinu více než v roce 2007. Informoval o tom mluvčí GE Money Bank Milan Kříž.

„Ze statistik prodaných strojů v České republice a úvěrů poskytnutých na jejich financování vyplývá, že GE Money Bank financuje více než dvacet procent zemědělské techniky. To nás řadí mezi nejvýznamnější hráče na českém trhu,“ říká manažerka zemědělských produktů GE Money Bank Iva Prokopová. „GE Money Bank se specifickým potřebám zemědělců věnuje již dlouhou řadu let a úzce spolupracuje s významnými dovozci a prodejci zemědělské techniky. Také proto můžeme zemědělcům nabídnout financování stroje podle přání zákazníka,“ dodává Iva Prokopová.
Úvěry na pořízení zemědělské techniky slouží k financování nákupu nových i použitých strojů. Banka zemědělcům poskytne finanční prostředky na jakýkoliv typ či značku.
Milan Kříž uvedl parametry úvěru poskytovaného na financování zemědělské techniky:
• financování až sto procent ceny nakupované techniky včetně DPH;
• možnost zažádat PGRLF o dotaci úroku 3 % (+ 1 % navíc do 40 let věku žadatele);
• splatnost dva až osm let, v případě dotace úroku PGRLF může být maximální doba splatnosti sedm let;
• individuální splátkový kalendář, v závislosti na toku peněz klienta;
• možnost odkladu splátky;
• úvěr je zajištěn pouze nakupovanou technikou.
GE Money Bank má podle Kříže kromě úvěrů na financování nákupu zemědělské techniky také širokou škálu produktů určených speciálně pro zemědělce. Jde o financování nákupu zemědělské půdy, provozní financování zemědělských subjektů a ostatní investiční úvěry, které lze využít na investice i bez dotací z fondů EU. Prostřednictvím služby EU Servis GE Money Bank nabízí zprostředkování kompletního poradenství při žádání a správě dotací z fondů EU.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *