Pilsner Fest oslaví 159 let od první várky

Pilsner Fest 159, tak zní oficiální název pivních slavností v Plzni, které se uskuteční přímo v pivovaru ve dnech 5. – 7. října. Číslo 159 symbolizuje dobu, která uplynula od vzniku piva, jež pod názvem Pilsner Urquell proslavilo české pivovarnictví a město Plzeň v celém světě. Přesně 5. října 1842 uvařil sládek Josef Groll první várku slavného plzeňského ležáku. Informovalo o tom tiskové oddělení pivovaru.

Letošní ročník Pilsner Festu se nově uskuteční ve dvou fázích. Ve dnech 3. a 4. října bude určen pouze návštěvníkům, kteří přicestují prostřednictvím cestovních kanceláří a speciálně upravený program, spojený s prohlídkami pivovaru a Pivovarského muzea, si předem objednají. Touto speciální nabídkou v rámci Pilsner Festu chce pivovar podpořit spolupráci s cestovními kancelářemi, které přivážejí největší procento turistů. Dne 5. října v 16 hodin bude potom zahájen oficiální začátek slavností pro veřejnost, které potrvají až do neděle 7. října.
„Návštěvníci se mohou těšit na bohatý a zábavný kulturní program pro všechny generace a nabídneme jim také samozřejmě exkurze v pivovaru a Pivovarském muzeu zdarma,“ uvedla PhDr. Jindřiška Eliášková, vedoucí návštěvnického centra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *