06.05.2015 | 05:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovar Bernard jede opět na rekord

Rodinný pivovar Bernard v Humpolci v letošním prvním čtvrtletí uvařil témqěř 55 tisíc hektolitrů piva, čímž v porovnání s prvními třemi loňskými měsíci zvýšil výrobu o 14 procent. Loňská produkce pivovaru byla rekordní. K dalšímu růstu prodeje piva v tomto roce napomohla mírná zima i navýšení počtu zásobovaných restaurací. Uvedl to mluvčí podniku Zdeněk Mikulášek.

Bernard rovněž začal budovat síť restaurací pod svou značkou na bázi franšízy. Zatím jsou otevřeny čtyři a další dvě se připravují. „Jejich počty budeme navyšovat, ovšem vždy v závislosti na kvalitě lokality a samotných franšízantů,“ uvedl Mikulášek.
Minulý rok bylo v humpoleckém pivovaru uvařeno 265 tisíc hektolitrů piva. „Přestože naše výroba roste, zůstáváme malým pivovarem. Náš loňský výstav představoval jen 1,5 procenta produkce v České republice,“ podotkl Mikulášek. Pětina piva Bernard vloni směřovala za hranice, export pokračuje i v tomto roce. Celkový loňský obrat pivovaru činil 541 milionů korun proti 465 milionům Kč v roce 2013.
Kvůli rostoucí výrobě firma pivovar postupně modernizuje. Loňské investice činily 130 milionů Kč, další akce za desítky milionů jsou plánovány na letošek. Týkat se mimo jiné budou rozšíření kvasných kapacit a nadstavby administrativní budovy.
Bernard prodává nepasterizované, nefiltrované a kvasnicové pivo, vaří i bezlepkový ležák pro lidi trpící celiakií. Loňskou novinkou bylo svrchně kvašené pivo Bernard Bohemian Ale. Sortiment pivovaru doplňují čtyři druhy nealkoholického piva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down