Pivovar Krušovice zvyšuje od loňska prodej piva

Pivovar Krušovice loni zvýšil výstav poprvé od roku 1997. Na trh dodal 690 386 hektolitrů krušovického piva, což je o 2,3 procenta více než v roce 2003. Rekordní výstav zaznamenal v roce 1997, kdy krušovičtí uvařili téměř jeden milion hektolitrů piva. Export pivovaru loni vzrostl o téměř padesát procent na 153 813 hektolitrů. I v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenal růst, když v meziročním srovnání prodal o dvě procenta více piva a zároveň zvýšil vývoz, uvedl mluvčí společnosti Vlastimil Bradáč.

Odbyt míchaného nápoje vyrobeného z desetistupňového krušovického piva a přírodní citronové limonády Radler, který podnik také vyrábí, je podle něj již tři roky na stejné úrovni.
Pivovar Krušovice vyrábí i doplňkový produkt Radler, což je míchaný nápoj vyrobený z desetistupňového krušovického piva a přírodní citronové limonády. Ročně ho vyrobí necelých tisíc hektolitrů. Jeho výroba zůstává již tři roky na stejné úrovni. Bradáč nepředpokládá, že by v Česku stoupal odbyt mixů piva s limonádou jako v Německu, kde pětaosmdesátiletou tradici. Česká republika je podle něj pivařská země. V Německu, kde odbyt mixů piva s limonádou stoupá, má tento druh nápoje pětaosmdesátiletou tradici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *