Pivovar ve Znojmě se otevře až na konci letošního října

Otevření nového pivovaru ve Znojmě v areálu někdejšího Hostanu se odsouvá na konec října letošního roku. Důvodem je náročná příprava rekonstrukce prostor, které jsou památkově chráněné. Uvedl to Čestmír Benda ze Znojemského městského pivovaru.

Podle něj se v průběhu plánování stavby objevovala různá specifika historické budovy, na které musel architekt reagovat a zapracovávat projektové změny. Historická budova bez přesné znalosti její stavební minulosti je vždy velkou výzvou, trablem a administrativní budova Znojemského pivovaru se svými obrovskými sklepními prostory přichystala těchto výzev nepřeberně, uvedl Benda.

Na místě už se staví, do poloviny září budou hotové speciální podlahy v pivovarské výrobě. V týdnu od 15. září se začínají instalovat pivovarské nádoby, varna, spilky, ležácké tanky a začínají se zprovozňovat technologie. Plné zprovoznění dodavatel garantuje do šesti týdnů, uvedl Benda.
Pivovar zahájí nový provoz na konci října. Pivo, které bude vařit, je už ale v prodeji. Firma si nechala navařit Znojemskou jedenáctku jinde ve výrobě s obdobnou technologií. Slad i chmel si dodávají vlastní. Do dvou týdnů bude navařená i originální Znojemská dvanáctka, která bude více chmelená, dodal Benda.

Ve znojemském pivovarském areálu se roce 2009 přestalo vařit pivo a Heineken přesunul výrobu Hostanu do Brna, kde tuto značku dále provozuje. Nový investor podepsal smlouvu s městem koncem loňského roku. Radnice soukromému Znojemskému městskému pivovaru pronajala část areálu na 15 let se stejně dlouhou opcí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *