Pivovaru Heineken klesl zisk v prvním čtvrtletí o 37 procent

Nizozemskému pivovaru Heineken klesl v prvním čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 37 procent na 143 milionů eur (3,9 miliardy Kč). Firma však v prohlášení uvedla, že se jí podařilo po dlouhém období stagnace vrátit k růstu na důležitém trhu v západní Evropě a její tržby bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů a akvizic rostly.

Celkové tržby společnosti se v prvním čtvrtletí snížily o 2,6 procenta na 4,08 miliardy eur. Přispěl k tomu slabý výkon v Rusku a Asii. Organické tržby, které nezahrnují vliv změn směnných kurzů a akvizic a prodeje majetku, však stouply o tři procenta. Srovnatelné tržby v západní Evropě, tedy v největším regionu firmy, vzrostly o 1,8 procenta. Objem prodeje piva na srovnatelném základě klesl o 1,5 procenta na 38,2 milionu hektolitrů.
Heineken je třetím největším pivovarem na světě a největším v Evropě. V České republice do společnosti Heineken patří tři pivovary: pivovar Starobrno, Královský pivovar Krušovice a pivovar Velké Březno. V současné době je Heineken ČR třetí nejsilnější skupinou na domácím trhu s pivem, v exportu se řadí mezi nejdůležitější vývozce piva. Loni pivovary skupiny v Česku uvařily bezmála 2,5 milionu hektolitrů piva, meziročně tak produkce pivovaru nepatrně klesla.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *