Pivovary na jihu Moravy chystají pivní slavnosti

Pivovar Starobrno letos přesune den otevřených dveří zpět do svého areálu na Mendlově náměstí v Brně. Akci, kam chodí každoročně tisíce lidí, loni hostil bývalý fotbalový stadion Za Lužánkami. Pivní slavnosti chystají kromě Starobrna i jiné pivovary v regionu.

Den otevřených dveří Starobrna se letos uskuteční 3. září. Jak uvedla Petra Gargošová z pivovaru, v průběhu odpoledne a večera vystoupí několik populárních hudebních skupin. Návštěvníci mohou absolvovat i exkurzi po pivovaru s průvodcem z řad zaměstnanců či navštívit speciální pivní školu, kde se o pivu dozvědí mnoho dalších informací.

Starobrno bude letos pokračovat i v pořádání pivních slavností ve Znojmě, které se uskuteční 11. června. Starobrno je pořádá pod značkou Hostan, která patří do jeho portfolia. V areálu někdejšího pivovaru stejného jména ale už vaří pivo jiná společnost.

Břeclavský pivovar připravuje slavnosti piva také na sobotu 11. června, jak informuje o tom v tiskové zprávě.

Naopak žádnou speciální akci na léto zatím nechystá brněnský minipivovar Hauskrecht. Plánuje ale nové speciály. Tím první bude PH 13 Magic. Má jít o zázvorový speciál, první bečka bude načata 27. dubna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *