Potravináři nahlásili za první den příchod 46 tun drůbežího masa z Brazílie

Za první den, kdy začalo platit nařízení veterinářů, podle nějž se musí testovat veškeré zásilky živočišných potravin z Brazílie na přítomnost bakteriálních salmonel, nahlásili potravináři příchod 46 tun drůbežího masa. Informoval o tom Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS). Nařízení je platné od úterý do odvolání, testy hradí příjemci potravin. Za nesplnění nových povinností hrozí až dvoumilionová pokuta.

Na trh by se nemělo dostat brazilské maso před testem. Jde i o import zboží z jiných členských států Evropské unie brazilského původu.

Potravináři mají také od úterý mít povinnost oznámit SVS potraviny z Brazílie a vyplnit formulář na webu. Potraviny pak budou moci vypustit na trh až po obdržení vyhovujících laboratorních výsledků.

Stát tak reaguje na opakované nálezy bakterií salmonel v brazilském kuřecím mase. Veterináři na konci minulého týdne stáhli z trhu 35 tun drůbežího masa původem z Brazílie. Objevili v nich salmonelu. Příjemci hrozí až padesátimilionová pokuta. Podle Ministerstva zemědělství je závadnost brazilského masa častá.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *