Pozemkový fond zrušil tendr

Pozemkový fond ČR zrušil tendr s odhadovanou hodnotou 65 milionů korun na komunikační infrastrukturu. Podle mluvčího fondu Ivo Vysoudila důvodem je zahájení rozsáhlé transformace této organizace. Případem se zabýval také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Fond zakázku vypsal loni v říjnu a  vybral nabídku Telefóniky O2 Czech Republic, tendr ale u ÚOHS napadla společnost GTS Czech. Podle GTS fond v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách spojil několik samostatných zakázek v jeden celek. Firma se proto obrátila na antimonopolní úřad, který vydal předběžné opatření.
ÚOHS fondu zakázal podepsat smlouvu s vybraným uchazečem. Podle předběžných závěrů úřad získal pochybnosti o souladu postupu zadavatele se zákonem, zejména zda zadavatel nevymezil předmět veřejné zakázky a zadávací podmínky v rozporu se zásadou diskriminace. ÚOHS to uvedl v rozhodnutí o vydání předběžného opatření, které zveřejnil na svém webu. Platnost předběžného opatření potvrdil letos 11. dubna předseda ÚOHS Petr Rafaj. Protože ale fond mezitím zakázku zrušil, zastavil své řízení i ÚOHS. Podle Vysoudila byl tendr zrušen kvůli rozsáhlé transformaci Pozemkového fondu. V souvislosti s uvedenými organizačními změnami se ve fondu upravují a optimalizují rovněž IT procesy a infrastrukturní, komunikační i softwarové prostředky. Podle něj fond aktuálně řeší i bezpečnostní politiku, která upravuje pravidla pro provoz aplikací a má zásadní dopady do technických kvalitativních parametrů zakázky. Proto se podle Vysudila původní záměr zakázky stal neaktuálním a nepotřebným a odpadly důvody pro pokračování v zadávacím řízení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *